
Projekt Global Energy Interconnection (GEI) ma na celu stworzenie ogólnoświatowej sieci linii przesyłowych UHV, które mogą dostarczać energię elektryczną na ogromne odległości, na przykład między kontynentami.
Jeśli się powiedzie, wytwarzanie energii elektrycznej w najbardziej odległych obszarach - pustyniach i w Arktyce - stanie się opłacalne, podobnie jak zdolność Chin do sprzedawania energii elektrycznej bezpośrednio do Europy.
Projekt Global Energy Interconnection (GEI) został zainicjowany przez chińskiego prezydenta Xi Jinpinga podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych w dniu 26 września 2015 r. W projekcie bierze udział State Grid Corporation of China (SGCC), największa firma energetyczna na świecie, w której zatrudnienie znajduje prawie 930 tys. osób (stan na 2016).
Studium wykonalności zostało przeprowadzone przez organizację Global Energy Interconnection Development and Cooperation Organisation (GEIDCO), utworzoną przez SGCC w marcu 2016 r. Od tego czasu do GEIDCO dołączyło ponad 260 firm i instytucji naukowych z 22 krajów Afryki, Azji, Europy, Ameryki Północnej i Południowej oraz Oceanii.
(KB)
Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
- Źródło:
- reconnectingasia; energypost

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Magazynowanie lub komplementarne wykorzystywanie energii elektrowni wiatrowych
W związku z problemem zmiennej siły wiatru rodzi się pokusa, aby energię uzyskaną w okresach wietrznych przechowywać do wykorzystania w okresach...
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
-