Witaj Rejestracja

Nie jesteś zalogowany

Zaloguj się
  • Wiadomość
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2017-11-11   |  Ostatnia aktualizacja: 2017-11-11

Analogie w transformacjach rynku mocy w USA

Konsumenci napędzają transformację rynku mocy w USA
Konsumenci napędzają transformację rynku mocy w USA

Konsumenci energii preferują energię odnawialną i gaz ziemny, ale trend ten jest sprzeczny z zawiadomieniem Sekretarza Departamentu Energii Ricka Perry z 29 września, który zwrócił się do Federalnej Komisji Regulacji Energetyki o skonstruowanie rynków w celu zrekompensowania generowania obciążenia, w szczególności węgla i jednostek jądrowych dla "świadczonych przez nie podstawowych usług związanych z niezawodnością energetyczną i pomocniczą".

Zasada zagwarantowałaby, że niektóre źródła, kwalifikujące się jako "bezpieczne jednostki paliwowe", które mają 90 dniowe zapasy paliwa na miejscu, będą w pełni wspierane finansowo.

"Jeśli FERC robi to, o co prosi Perry, najpierw nastąpi gwałtowny wzrost ilości węgla" - powiedział Tomlinson z Houston Chronicle. "To także osłabi 20-letnią pracę budującą konkurencyjne rynki energii i podkopie kolejne 20 lat inwestycji energetycznych."

Firma Wood Mackenzie's Ghosh porównała obecne reakcję konsumentów na postęp technologii wytwarzania i magazynowania energii do reakcji na rozwój telekomunikacji szerokopasmowej, smartfonów i bezprzewodowych sieci transmisji danych. Takie zmiany pomogły Netflixowi, ale spowodowały bankructwo Blockbuster Video.

Zmniejszenie kosztów energii wiatrowej i słonecznej odpowiada rosnącym inwestycjom w takie zasoby, co prawdopodobnie doprowadzi do dalszych prac badawczo-rozwojowych, dalszej redukcji kosztów, obniżenia kosztów i zwiększenia wzrostu odnawialnych źródeł energii, powiedział Ghosh.

Kolejną kwestią jest zwiększona efektywność energetyczna, powiedział Ghosh. Nowe, bardziej wydajne normy oświetleniowe weszły w życie pod koniec 2007 r., a nowe lampy zużywają od 10% do 20% energii z tego, co używały żarówki żarowe, które zastępują, powiedział Ghosh. Zmniejszyło to zapotrzebowanie energetyczne.

Problemem dla sieci są również samochody elektryczne. Wade Schauer, dyrektor ds. Badań nad energią i odnawialnymi źródłami w firmie Mackenzie, zauważył, że pełne naładowanie nowego pojazdu na "superszybkim" poziomie w ciągu pięciu minut generuje 1,2 MW zapotrzebowania, co wymagałoby rozproszonych stanowisk akumulatorowych w celu wygładzenia zapotrzebowania na energię.

Tymczasem wzrost energii słonecznej w Kalifornii doprowadził do obniżenia cen hurtowych za energię słoneczną, a jeśli przewidywany wzrost liczby pojazdów elektrycznych w Kalifornii spowoduje, że duże ilości zaczynają być naliczane wczesnym wieczorem, zwiększy to popyt na magazynowanie do arbitraż tych cen, powiedział Schauer.

Niemcy mają około 50 GW mocy wiatrowej i 40 GW słonecznej, powiedział Schauer, ale podczas niektórych szczytowych okresów popytowych w styczniu, praktycznie nic z tego nie było dostępne. W związku z tym, aby Niemcy mogły osiągnąć swoje cele, "albo będą musiały znaleźć sposób na magazynowanie energii tygodniami, albo rozbudować swoją sieć, aby uzyskać dostęp do zasobów na całym kontynencie" - zauważył Schauer.

(KB)

Kategoria wiadomości:
Raporty rynkowe
Źródło:
platts.com

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.

Twój komentarz :

Wystarczy, że skorzystasz z bezpłatnego zapytania ofertowego. Ty tylko wypełniasz formularz - my zajmujemy się resztą. Im więcej podasz szczegółów, tym bardziej precyzyjne odpowiedzi otrzymasz od dostawców.

Zamów bezpłatny e-Biuletyn i powiadomienia mailowe