
TSMC rozpoczęło pracę nad nowym, 5-nanometrowym procesem technologicznym umożliwiającym produkcję układów scalonych.
Tajwański koncern nie zdecydował jeszcze, czy wykorzysta do tego celu litografię EUV – następcę litografii zanurzeniowej. Od decyzji zależy, czy TSMC nawiąże współpracę z holenderskim ASML, czy Nikonem, który wspiera drugą z metod produkcji.
Testy mogą jednak wskazać na to, że optymalnym rozwiązaniem okaże się połączenie obu technologii. W procesie 5-nanometrowym wymagane będzie czterokrotne nakładanie wzoru. Gdyby korzystać wyłącznie z litografii zanurzeniowej 193i, koszt produkcji byłby stosunkowo drogi. Tanie i precyzyjne EUV musi zostać z kolei dopracowane przed wprowadzeniem do masowej produkcji układów scalonych wykonanych tą metodą.
Wykorzystanie litografii zanurzeniowej w obecnej formie pomogłoby przyspieszyć rozwój nowych procesów tworzenia półprzewodników. Jednak ze względu na koszty produkcji znacznie spowolniłoby to wzrost przemysłu.
(rr)
Kategoria wiadomości:
Nowinki techniczne
- Źródło:
- kopalniawiedzy

Komentarze (0)
Czytaj także
-
Kluczowa rola wycinarek laserowych w obróbce metali
www.automatyka.plWycinarki laserowe zrewolucjonizowały przemysł obróbki metali, oferując niezwykłą precyzję i efektywność. Dowiedz się, dlaczego są one...
-
TOP CABLE – marka budowana jakością i zaufaniem
Top Cable to hiszpańska firma produkująca przewody i kable miedziane oraz aluminiowe niskich i średnich napięć. Trzydziestoletnie doświadczenie i...
-
-
-
-