empty
Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2024-07-01
W pełni automatyczny montaż złączek szeregowych na szynie

Automat montażowy do listew zaciskowych Weidmüller Klippon© RailAssembler

 

RailAssembler_Output_HA_1_lr.jpg

Szybciej, precyzyjniej i bardziej opłacalnie: to motto staje się coraz istotniejsze w codziennej działalności przemysłowej. Weidmüller pokazuje, jak dzięki automatowi Klippon© RailAssembler, przeznaczonemu do w pełni automatycznego montażu złączek szeregowych na szynie, może wyglądać część zdigitalizowanego i zautomatyzowanego łańcucha procesów w prefabrykacji rozdzielnic. Podstawę stanowi tu wykorzystywanie danych projektowych z systemów eCAD w oprogramowaniu Weidmüller Configurator (WMC), możliwe dzięki dwukierunkowym interfejsom WMC do popularnych systemów projektowych. WMC generuje cyfrowego bliźniaka złączki, który jest wysyłany bezpośrednio do automatu montażowego i steruje procesem montażu. Odtąd poszczególne złączki nie są już ręcznie pobierane, przydzielane i rozmieszczane, wskutek czego czas montażu może być o 60% krótszy, a nawet więcej, uwzględniając bezobsługową pracę automatu do 7 godzin.

Procesy produkcyjne, zwłaszcza w okresie wahań pobytu gospodarczego, powinny być zaprojektowane tak, aby dało się nimi łatwo zarządzać, a także aby były elastyczne i skalowalne. Jest tak również w przypadku prefabrykacji rozdzielnic i szaf sterowniczych. Istotną rolę w tym zakresie może odegrać kompleksowe podejście do digitalizacji i automatyzacji. Weidmüller podchodzi do prefabrykacji rozdzielnic jak do łańcucha zintegrowanych procesów – od projektowania po instalację i obsługę – oferując zintegrowane rozwiązania dla różnych jego etapów. Najnowszym koncepcją jest wykorzystanie automatu montażowego Klippon© RailAssembler do w pełni automatycznego montażu listew zaciskowych.


Ciągłość procesu

Niezawodna jakość – program Weidmüller Configurator umożliwia wykorzystywanie danych projektowych z programów e-CAD. Eliminacja ręcznych etapów produkcji minimalizuje potencjalne błędy
Niezawodna jakość – program Weidmüller Configurator umożliwia wykorzystywanie danych projektowych z programów e-CAD. Eliminacja ręcznych etapów produkcji minimalizuje potencjalne błędy

 Za utrzymanie ciągłości procesu odpowiada program Weidmüller Configurator (WMC), który generuje cyfrowego bliźniaka złączki a za pomocą odpowiednich interfejsów umożliwia spójnie wykorzystywać danych projektowych z programów eCAD. Klippon© RailAssembler wykorzystuje otrzymane informacje do sterowania procesem produkcji kompletnych listew ze złączkami. Ręczna kompletacja, przypisywanie i pozycjonowanie, montaż i sprawdzanie poszczególnych złączek należą do przeszłości. Eliminując etapy produkcji ręcznej, nie tylko minimalizuje się potencjalne błędy, ale dzięki zautomatyzowanemu procesowi można także zaoszczędzić do 60% czasu. Stałe wsparcie oprogramowania podczas wszystkich etapów, wspomaga użytkownika i zapewnia przejrzystość statusu zadania.

 

 

 

 

Maksymalna elastyczność i zoptymalizowana obsługa

Maksymalna elastyczność – uniwersalne zasobniki umożliwiają uzupełnianie ich różnymi komponentami, co zapewnia maksymalną elastyczność pracy. Maszyna ma łącznie 40 miejsc na komponenty i 18 na szyny
Maksymalna elastyczność – uniwersalne zasobniki umożliwiają uzupełnianie ich różnymi komponentami, co zapewnia maksymalną elastyczność pracy. Maszyna ma łącznie 40 miejsc na komponenty i 18 na szyny

Automat montażowy do listew Klippon© RailAssembler wyposażony jest w uniwersalny chwytak, dzięki czemu może również obsługiwać komponenty o bardziej złożonej geometrii. Gwarantuje to precyzyjne chwytanie złączek i montowanie ich na szynie, maksymalizując zakres zastosowania systemu automatycznego. Uniwersalne zasobniki zapewniają maksymalną elastyczność, umożliwiając uzupełnienie ich różnymi komponentami. System obejmuje łącznie 40 zasobników na komponenty oraz 18 na różne szyny zaciskowe. Ze względu na dużą pojemność zasobników, procesy napełniania są ograniczone do minimum i unika się częstych operacji ich otwierania oraz dzielenia komponentów z opakowania. Pozwala to zaoszczędzić czas i pieniądze, dzięki szybszemu ustawianiu automatu i ograniczeniu kosztów magazynowania. Ponadto, ze względu na swoją konstrukcję, zasobniki zapewniają stabilne trzymanie poszczególnych komponentów podczas napełniania. Uniemożliwia to poszczególnym częściom wyślizgnięcie się lub upadek, nawet jeśli zostaną przypadkowo potrącone.

Skoordynowana oferta

Odpowiedni asortyment –  W ramach złączek szeregowych Klippon Connect serii A, oferujemy złączki z już wpiętymi oznacznikami.
Odpowiedni asortyment – W ramach złączek szeregowych Klippon Connect serii A, oferujemy złączki z już wpiętymi oznacznikami.

Weidmüller patrzy na produkcję rozdzielnic jak na zintegrowany proces, uważając to za istotny aspekt w opracowywaniu wszystkich swoich produktów, takich jak złączki Klippon® Connect serii A. Aby jeszcze bardziej usprawnić i przyspieszyć proces montażu i oznaczania, od dłuższego czasu firma skupia się na projektowaniu komponentów przyjaznych dla robotów – to decyzja, która nadała ogromny impet dalszej automatyzacji. Aby procesy projektowe były bardziej efektywne, standardową ofertę produktową, rozszerzoną o odpowiednią gamę wspominanych złączek Klippon® Connect serii A, z już wpiętymi oznacznikami.

 

 

 

 

Automat Klippon® RailAssembler jako element systemu rozwiązań dla stanowisk roboczych

Łańcuch procesów w prefabrykacji szaf elektrycznych
Łańcuch procesów w prefabrykacji szaf elektrycznych

W oparciu o wieloletnie doświadczenie, Weidmüller stworzył kompleksową ofertę produktów, oprogramowania i automatów, które są optymalnie skoordynowane, skutecznie przyspieszają procesy i podnoszą ich jakość. Automat montażowy do listew Klippon© RailAssembler zwiększa potencjał optymalizacji, zwłaszcza gdy używamy go razem z automatem laserowym Klippon© RailLaser przeznaczonym do w pełni automatycznego procesu opisowego złożonych listew zaciskowych z komponentami różnej wielkości.

Wybierając firmę Weidmüller, zyskujesz idealnego partnera, który wspiera wszystkie fazy prefabrykacji rozdzielnic, od projektowania przez instalację po obsługę, dostarczając również zoptymalizowane rozwiązania dla warsztatu.

Więcej na stronie: Automat montażowy do listew Klippon® RailAssembler (weidmuller.pl)

 

Autor:
Weidmüller
Źródło:
Strona producenta
Dodał:
WEIDMÜLLER Sp. z o.o.