Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy artykułów Aktualizowany: 2019-12-03
Na co zwrócić uwagę przy wyborze klimatyzacji do komercyjnych zastosowań?

Często popełnianym błędem jest wybór klimatyzacji, która nie jest przystosowana do zastosowań przemysłowych. Przez to użytkownik narażony jest później na dużo wyższe koszty, a dodatkowo istnieje ryzyko występowania problemów z działaniem.

  1. Dlaczego warto wybrać nowoczesną klimatyzację przemysłową?
  2. Jak działa inteligentny układ sterowania?
  3. Kto może skorzystać z wydajnej klimatyzacji dla przemysłu?
  4. Tryby działania urządzeń i klimatyzacji przemysłowych

Jeżeli chcesz od razu znaleźć takie rozwiązanie, które zapewni komfort twoim pracownikom i jednocześnie pozwoli obniżyć koszty chłodzenia hali, sprawdź poniższe porady i skontaktuj się z doświadczonym wdrożeniowcem.

Dlaczego warto wybrać nowoczesną klimatyzację przemysłową?

Firma, która już od wielu lat dostarcza klimatyzację dla przemysłu posiada w ofercie nowoczesne rozwiązania. Wykorzystują one naturalne chłodzenie, które jest znane pod nazwą bezpośrednie chłodzenie wyparne. Tym samym możesz zaoszczędzić aż do 90% energii, co w przypadku dużych zakładów i hal przekłada się na wysokie kwoty. W porównaniu z konwencjonalnymi systemami, nowoczesna klimatyzacja jest nie tylko tańsza w eksploatacji, ale też nie wymaga dużych nakładów inwestycyjnych na start. Użytkownicy mogą liczyć na komfort pracy wynikający z dostępu do świeżego powietrza w 100%, gdyż nie dochodzi tu do recyrkulacji. W naturalny sposób będziesz mógł również regulować poziom wilgotności we wszystkich pomieszczeniach korzystających z tego rozwiązania. Unikniesz stref nadmiernie wychłodzonych oraz dopasujesz działanie w taki sposób, aby uwzględniał on otwarte okna oraz drzwi. Pozwoli ci to w maksymalnym stopniu wykorzystać możliwości klimatyzacji przemysłowej, o czym możesz przeczytać na stronie dostawcy https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-chlodzenie-hal/.

Jak działa inteligentny układ sterowania?

Jedną z największych zalet, którą wyróżnia się klimatyzacja przemysłowa jest to, że wykorzystuje ona nowoczesny układ sterowania. W przeciwieństwie do standardowych modeli, które przez cały czas pracują w jednym trybie, tutaj dostępne są trzy różne programy. Każdy z nich sprawdzi się w innych sytuacjach, natomiast za dobranie optymalnego rozwiązania odpowiada specjalny układ dynamicznego sterowania, który może komunikować się z wieloma dodatkowymi interfejsami. Nie będziesz więc musiał tracić swojego czasu na przestawianie klimatyzacji, a jednocześnie w twojej hali zawsze będą odpowiednie warunki do pracy. Gdybyś jednak potrzebował skontrolować stan systemu, będziesz to mógł zrobić z dowolnego miejsca, w którym będziesz miał dostęp do internetu.

Kto może skorzystać z wydajnej klimatyzacji dla przemysłu?

Jeżeli zainteresowało cię powyższe rozwiązanie, dzięki któremu do skutecznego działania będziesz potrzebował około 10% energii, którą pobierałyby zwykłe klimatyzacje, zajrzyj na stronę https://www.oxy-com.pl/urzadzenie-wentylacja-hal-4s/, gdzie znajdziesz bezpośredni kontakt do specjalistów, którzy odpowiedzą na wszystkie dodatkowe pytanie. W praktyce rozwiązanie to może być stosowane praktycznie w każdym miejscu. Pamiętaj, że pieniądze zainwestowane w dobrą klimatyzację przemysłową przełożą się na bezpieczne i komfortowe warunki pracy dla wszystkich zatrudnionych osób. Nie będziesz więc musiał się martwić o to, czy temperatura w twoim zakładzie nie narusza przepisów prawa ani też przejmować obniżoną wydajnością pracowników. Rozwiązanie to jest w pełni przyjazne dla środowiska, co możesz wykorzystać do promocji swojej firmy. W dzisiejszych czasach coraz więcej klientów oraz kontrahentów przykłada dużą uwagę do tego, aby współpracujące z nimi firmy wykazywały zaangażowanie w temacie ekologii. Skoro możesz to połączyć ze stworzeniem komfortowego mikroklimatu wewnątrz wszystkich hal oraz zakładów, błędem byłoby z tego nie skorzystać. Użytkownicy systemu chwalą go nie tylko za niskie koszty eksploatacji, ale również zwiększenie wydajności pracowników. Jest to możliwe dzięki dostępowi do świeżego powietrza, które poprawia samopoczucie. 

główne_klimatyzacja-przemyslowa.jpg

Tryby działania urządzeń i klimatyzacji przemysłowych

Wszystkich istotnych informacji na temat tego, jak działa wentylacja przemysłowa udzieli ci dystrybutor OXY COM, który przy okazji wytłumaczy ci najważniejsze różnice pomiędzy dostępnymi trybami. Należą do nich:

  • tryb swobodnego chłodzenia (pozwalający wykorzystać niską temperaturę powietrza na zewnątrz do chłodzenia powietrza w budynku)
  • tryb jednostopniowego chłodzenia (zapewniający odpowiedni poziom wilgotności i komfort termiczny w każdym pomieszczeniu, w którym stosowana jest wentylacja hal)
  • tryb dwustopniowego chłodzenia (pozwalający poddać zimną wodę recyrkulacji, co przekłada się na chłodzenie hal)

Nowoczesna wentylacja nawiewna może być zamontowana na dachu lub ścianie budynku, w zależności od tego, które rozwiązanie będzie lepsze w twoim przypadku. Obecnie jest to najlepsze rozwiązanie zarówno w kwestii klimatyzacji dla dużych przestrzeni jak i miejsc pracy, o czym z każdym rokiem przekonują się kolejne firmy. Rekomendacje zadowolonych użytkowników potwierdzają, że tego typu instalacje wentylacyjne przyczyniają się do obniżenia rachunków oraz lepszego samopoczucia pracowników. Już teraz zajrzyj na stronę dystrybutora oferującego chłodzenie hal i dowiedz się więcej.

Autor:
OXYCOM
Źródło:
własne

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :