Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-04-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-04-25
Veolia partnerem V Edycji Ogólnopolskiego Szczytu Energetycznego

O nowej polityce klimatycznej Unii Europejskiej i jej wpływie na polską gospodarkę będzie mówiła przedstawicielka Veolii na odbywającym się w dniach 25-26 kwietnia Ogólnopolskim Szczycie Energetycznym w Gdańsku. W trakcie dwóch dni debat i rozmów, zostaną poruszone najważniejsze kwestie związane z energetyką w Polsce, a motywem przewodnim Szczytu będzie hasło: „Energetyka dla gospodarki - gospodarka dla energetyki".

Uczestnicy tegorocznej, jubileuszowej edycji OSE będą rozmawiać między innymi o reorganizacji polskiego rynku energii jako elementu polityki surowcowej państwa, rewitalizacji narodowego potencjału gospodarczego oraz uniezależnienia gospodarczego i energetycznego, pewności zaopatrzenia w surowce, a także stabilności relacji międzynarodowych w sektorze energetycznym.

Przedstawicielka Veolii podzieli się w trakcie szczytu swoimi pomysłami na zrównoważony rozwój sektora energetycznego. Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych w Veolia Energia Polska weźmie udział w panelu „Polityka klimatyczna UE 2030 - wpływ na polską gospodarkę". Paneliści (wśród nich między innymi Wojciech Cetnarski, prezes Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej i Włodzimierz Ehrenhalt, wiceprezes Stowarzyszenia Energetyki Odnawialnej) dyskutować będą między innymi na temat nowych regulacji w sprawie OZE, także w kontekście ciepła z OZE vs. ciepło systemowe, nowej polityce klimatycznej do 2030 roku i roli węgla w polskiej elektroenergetyce w kontekście polityki UE.

- Z uwagi na ambitną politykę klimatyczną UE polska energetyka, przemysł i przyzwyczajenia ludzi będą musiały przejść gruntowną transformację. Musimy spalać węgiel w sposób bardziej efektywny, wykorzystywać potencjał ciepłownictwa systemowego i rozwijać wysokosprawną kogenerację, co jest jednym ze sposobów na osiągnięcie założonych celów klimatycznych. Polska stopniowo dywersyfikuje swój miks energetyczny, starając się przede wszystkim opierać na lokalnych zasobach. Grupa Veolia wdraża działania, które przyczyniają się do osiągnięcia celów klimatycznych w sposób efektywny kosztowo, także dzięki wprowadzaniu w życie zasad gospodarki o obiegu zamkniętym - mówi Małgorzata Mika-Bryska, dyrektor ds. regulacji i relacji publicznych, Veolia.

Na zakończenie pierwszego dnia obrad tradycyjnie odbędzie się uroczysta Gala, podczas której już po raz piąty zostaną wręczone Statuetki „Bursztyn Polskiej Energetyki" oraz „Fale Innowacji". Dodatkowo, w tym roku po raz drugi w ramach szczytu odbędzie się „Laboratorium innowacyjnośći", w którym zaproszeni goście przedstawią krótkie prezentacje na temat innowacyjnych rozwiązań dla przemysłu.

Wydarzenie odbywa się w dniach 25- 26 kwietnia w Gdańsku, w Europejskim Centrum Solidarności, przy ul. Plac Solidarności 1. Organizatorem przedsięwzięcia jest Europejskie Centrum Biznesu.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
Veolia
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także