Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy komunikatów Dodano: 2017-05-10  |  Ostatnia aktualizacja: 2017-05-10
Dziś obchodzimy święto „Strażników Planety”
Dziś obchodzimy święto „Strażników Planety”
Dziś obchodzimy święto „Strażników Planety”

10 maja obchodzony jest Dzień Pracownika Służby Komunalnej i Terenowej. To święto ponad 130 tysięcy osób w całej Polsce pracujących w sektorach dostaw wody, gospodarowania ściekami, odpadami i rekultywacji. Fotoreportaż, którego tematem jest dzień pracy tych osób jest właśnie prezentowany z inicjatywy ENERIS Surowce w polskich miastach.

Odbiór i zagospodarowanie odpadów, prace związane z całorocznym utrzymaniem porządku na miejskich ulicach, placach i chodnikach, usuwanie nielegalnych składowisk, demontaż pojazdów – lista działań wykonywanych przez pracowników komunalnych jest długa. Wszystkie łączy wspólny cel – ochrona środowiska poprzez zminimalizowanie szkodliwego wpływu człowieka.

Podkreśleniu tego aspektu obowiązków wykonywanych przez pracowników komunalnych, często niedostrzeganego przez mieszkańców, służy ogólnopolski program informacyjny „Strażnicy Planety". W jego ramach ENERIS Surowce prezentuje na terenie polskich miast niecodzienny fotoreportaż obrazujący codzienność swoich pracowników – ponad 1000 osób w całej Polsce. Do tej pory wystawa została udostępniona mieszkańcom Piły i Gorzowa Wielkopolskiego.

Strażnicy Planety są wśród nas

Program „Strażnicy Planety" został zainaugurowany w ubiegłym roku podczas Europejskiego Tygodnia Redukcji Odpadów, czemu towarzyszyła premiera filmu pokazującego dzień z życia pracowników ENERIS z całej Polski, pracujących przy odbiorze i recyklingu odpadów. Zarówno film jak i wystawa fotograficzna mają na celu zmianę wizerunku pracownika komunalnego, który w powszechnej świadomości wciąż funkcjonuje jako „śmieciarz".

— Przygotowany przez nas krótki film, zatytułowany „Strażnicy Planety" ma za zadanie uzmysłowić mieszkańcom, jak ważną i wymagającą jest rola pracowników firm komunalnych. Nie jest to ani praca łatwiejsza ani trudniejsza od pracy sprzedawcy, fryzjera czy kierowcy tira. Podobnie, jak inne zawody wymaga odpowiednich predyspozycji oraz wiedzy i doświadczenia. Jednak, niezasłużenie, to pracownicy komunalni są częściej poniżani, wytykani oraz obrażani. Chcemy skończyć z negatywnymi skojarzeniami słowa „ładowacz" czy „sortowaczka". Każdy z mieszkańców powinien wiedzieć, jak wielką rolę osoby te odgrywają w codziennym utrzymaniu czystości, porządku i higieny na polskich ulicach — komentuje Magdalena Sułek-Domańska, dyrektor ds. komunikacji ENERIS.

Czterominutowy film można wciąż obejrzeć na profilu ENERIS na portalu Youtube, w serwisie Facebook i na stronie www.grupa-eneris.pl. Tylko do tej pory obejrzało go prawie 3 tysiące osób.

(gz)

Kategoria komunikatu:

Z życia firmy

Źródło:
ENERIS Ochrona Środowiska
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Czytaj także